CANTORES CORDIS – oficiální stránky sboru

Hlavní strana

Aktualizace

O sboru

Členové

Repertoár

Kronika

Fotogalerie

Ze života

Odkazy

Kontakt

Členové

Maria Ondrášová

Maria OndrášováPůvodním povoláním překladatelka (němčina, angličtina); od r. 1990 do r. 2013 pracovala jako pastorační asistentka ve farnosti Nejsvětějšího Srdce Páně.

Členkou našeho sboru je od 4. 11. 1970 a zažila tedy všechny příchody a odchody sboristů, korepetitorů i sbormistrů (kromě odchodu vlastního). Jakožto služebně nejstarší si myslí, že může do všeho mluvit, ale občas má i dobré nápady (např. jméno sboru). Postupně prošla téměř všemi hlasovými skupinami (v éře dětského sboru 2. i 1. hlas, ve sboru smíšeném soprán, alt a od r. 1993 tenor), spolupracuje na archivaci notového materiálu a významně se podílí na sbírce nesmrtelných výroků.

Maria zaskakující za dirigentaPoté, co se v létě 2007 Petr Vlasatý odženil z Prahy, začala se denně modlit za vyřešení nastalé situace. I v tomto případě se projevil Boží svérázný smysl pro humor: v následující sezóně zaskakovala za dirigenta při zkouškách i provedeních, a když to sbor (se ztrátou pouhých 12,5% členů) přežil, odevzdal jí Petr na první zkoušce sezóny 2008-2009 klíčky od skříně s notami. Taktovku jí předat nemohl, protože ji – jistě nedopatřením ;) – před dvěma lety odnesl dirigent hostujícího amerického souboru.

Postupně se vypracovává, takže nejen nacvičuje a diriguje, ale při vystoupeních zaskakuje i v méně obsazených hlasech (při křtinách druhého Liščete poprvé v basu), což jí vysloužilo přezdívku "žolík".

Na Petrovu tradici navázala důsledně, již po roce sbormistrování se i jí objevila svatozář.

Maria se svatozáří

Zpět

© Cantores Cordis 2007 – 2024

Poslední aktualizace: 10. 01. 2024

Prostor pro tyto stránky zdarma poskytuje Netservis, s. r. o.