CANTORES CORDIS – oficiální stránky sboru

Hlavní strana

Aktualizace

O sboru

Členové

Repertoár

Kronika

Fotogalerie

Ze života

Odkazy

Kontakt

Členové

Petr Vlasatý (*1981)

Petr VlasatýNarodil se dne 11. 6. 1981 v Praze, ale všechny předky má mimopražské, zejména z Písecka, Příbramska a Benešovska. Po studiu elektrotechnické průmyslovky zakotvil na Vysoké škole ekonomické v Praze, kam docházel na předměty oborů Informační management a Učitelství odborných ekonomických předmětů. Přestože už studium úspěšně ukončil, škola ho moc nepoznamenala a dravé ekonomy příliš v lásce nemá. Zato má  rád období Rakouska-Uherska a Habsburskou monarchii a jako správný varhaník taky mašinky, tramvaje a všechno kolem železnice. Je nadšeným chovatelem hrabavé drůbeže (velké hempšírky a orpingtonky). V současné době pracuje jako učitel ekonomiky a informatiky na Střední škole automobilní Ústí nad Orlicí.

Petr se svatozáříOd roku 1994 začal hrát na varhany v různých kostelech v Praze i mimo ni (Mirovice, Pohoří, Nejsvětější Trojice na Novém Městě, sv. Havel na Starém Městě, sv. Ludmila na Vinohradech, Neposkvrněné Početí Panny Marie ve Strašnicích, sv. Mikuláš ve Vršovicích, Matka Boží před Týnem, …) a od roku 1995 pak i v našem kostele, kde také ministroval a zpíval žalmy. Jeho varhanické působení v Praze a jižních Čechách skončilo v červnu 2007, kdy se oženil s varhanicí Lenkou Strnadovou a přestěhoval se do Jablonného nad Orlicí. Od července 2007 začal působit jako varhaník v poutním kostele Matky Boží Panny Marie na Hoře Matky Boží u Králík a ve své farnosti u sv. Bartoloměje v Jablonném. O rok později pak začíná hrát na varhany také v kostele Nejsvětější Trojice v Klášterci nad Orlicí, kde rovněž vede místní chrámový sbor a orchestr. V roce 2000 byl druhý na Soutěži mladých varhaníků v Opavě, kde získal rovněž cenu za improvizaci. Dnes už varhanní literaturu téměř nehraje a o to víc se věnuje liturgickému hraní při bohoslužbách. Rád improvizuje na varhany, především ve stylu svých největších hudebních oblíbenců Mikuláše Schneidera-Trnavského, Vojtěcha Říhovského a P. Karla Břízy.

To pochopitelně ovlivňovalo za jeho působení i repertoár sboru. Občas ale vyšel vstříc i těm členům, co mají raději starší muziku, a něco málo z tohoto období nacvičil. Členem sboru byl od září 1999, o čtyři roky později se pak stal jeho sbormistrem, jímž zůstal ještě následující rok po své svatbě, kdy předal sbormistrovské žezlo Marii Ondrášové. Byl pes především na docházku a vše si pečlivě evidoval. Jinak byl ale na členy sboru velmi hodný, pokud mu zrovna nekritizovali výběr skladeb, nebavili se při zkouškách, nepsali při nich SMS zprávy nebo neposlouchali na sluchátka hokej v rádiu, nechodili pozdě na zkoušky a neodjížděli na svátky z Prahy… Není tedy divu, že jej bylo možno spatřit u varhan i se svatozáří.

Zpět

© Cantores Cordis 2007 – 2019

Poslední aktualizace: 04. 01. 2019

Prostor pro tyto stránky zdarma poskytuje Netservis, s. r. o.