CANTORES CORDIS – oficiální stránky sboru

Hlavní strana

Aktualizace

O sboru

Členové

Repertoár

Kronika

Fotogalerie

Ze života

Odkazy

Kontakt

Kronika

Přehled vystoupení | Vydařené akce | Napsali nám

Úterý 8. 5. 2007 – 75. výročí posvěcení našeho kostela

Osmý květen se stále nezapomenutelněji zapisuje do dějin světa, církve i jednotlivých lidí. V r. 1932 byl posvěcen náš kostel Nejsvětějšího Srdce Páně, v r. 1945 skončila druhá světová válka (a my u NSP víme, proč ji Němci prohráli ;) ) a v r. 2007 se uskutečnil historicky první koncert našeho sboru Cantores Cordis v jeho domovském kostele.

To s sebou ovšem přineslo jednu velkou výhodu: mohli jsme do programu zařadit nejen skladby nedávno nastudované, nýbrž i desetiletími prověřené (vedle premiéry slovinské písně „Marija, skoz življenje“ zazněla česká „Zdrávas, Maria Panno“, kterou zpíváme už třicet let :) ). Do zhruba šedesáti minut hudby se ovšem k naší lítosti zdaleka nedostalo vše, co umíme a co bychom byli rádi uvedli; k nelibosti mnohých z nás nebyla např. zařazena ani jedna koleda :( .

Byl to pro nás neobvyklý zážitek, dívat se opačným směrem než lidé v kostele, a místo na jejich čepice, klobouky, krátké i delší vlasy, trvalé ondulace a trvalé pleše hledět do jejich obličejů, zde vážně slavnostních, onde naplněných radostným očekáváním až zvědavostí, občas zívajících a – jak se nám doneslo – tu a tam i slzících (doufáme, že dojetím nad krásou hudby). Někteří z nás poprvé v životě okusili, jaké to je, být za svůj zpěv odměněni potleskem, a při vší skromnosti musíme přiznat, že to není pocit nepříjemný…

Děkujeme všem: Petrovi za bezbřehou trpělivost při nácviku, sobě navzájem, že jsme přišli, našim posluchačům, že téměř všichni vydrželi až do konce (a někteří se dokonce přemohli a napsali nám), svaté Cecílii za neúnavné orodování a hlavně a především Hospodinu, protože bez něj by to zkrátka nešlo.

Chcete-li si prohlédnout fotky z této akce, navštivte naši Fotogalerii.

Vloženo 13. 5. 2007, Maria M. Ondrášová

Zpět do sekce Vydařené akce

© Cantores Cordis 2007 – 2024

Poslední aktualizace: 10. 01. 2024

Prostor pro tyto stránky zdarma poskytuje Netservis, s. r. o.