CANTORES CORDIS – oficiální stránky sboru

Hlavní strana

Aktualizace

O sboru

Členové

Repertoár

Kronika

Fotogalerie

Ze života

Odkazy

Kontakt

Odkazy

Katolická církev u nás a ve světě

Katolická církev

Katolická církev – Vatikán

Oficiální stránky Svatého stolce v několika jazycích. Čeština mezi nimi chybí. Jsou zde texty promluv papežů, informace o bazilikách, o fungování státu Vatikán a mnoho dalšího.

Česká sekce Vatikánského rozhlasu

Česká sekce Vatikánského rozhlasu

Informace o dění ve Vatikánu v češtině. Texty promluv i spisů svatého Otce, rozhovory a promluvy.

Oficiální stránky katolické církve v ČR

Oficiální stránky Katolické církve v ČR

Vítejte na oficiálních stránkách České biskupské konference. Jsme tu pro všechny, kdo hledají informace o katolické církvi doma i v zahraničí. Kromě zveřejňování vlastních zpráv chceme být i rozcestníkem, který Vám pomůže kde a jak hledat, najít správnou cestu. A pokud přispějeme i k nalezení té Vaší správné cesty, budeme rádi. Tak - šťastnou cestu!

Oficiální stránky Arcibiskupství pražského

Oficiální stránky Arcibiskupství pražského

Informace o dění v arcidiecézi, katalog farností a bohoslužeb, zajímavé odkazy, kontakty, historie Arcibiskupství…

Oficiální stránky Arcibiskupského semináře v Praze

Oficiální stránky Arcibiskupského semináře v Praze

V semináři žije parta převážně mladých mužů, kteří se v některé etapě svého života setkali s Bohem a domnívají se, že je volá, aby ho "následovali, kamkoli jde," aby se stali kněžími. Poznávají Boha jako někoho, kdo je skutečně živý a kdo se dotýká životů lidí dnes právě tak, jako před staletími…

 

Oficiální strány farnosti Nejsvětějšího Srdce Páně

Oficiální stránky farnosti Nejsvětějšího Srdce Páně

Informace o naší domovské farnosti, dějiny farnosti i kostela, pořad bohoslužeb, aktivity a také chrámová hudba.

Hudební odkazy

Modlitební most za obnovu liturgické hudby

Modlitební most za obnovu posvátné hudby

Iniciátorem Modlitebního mostu, který vznikl jako jedna z reakcí na nevhodný hudební doprovod papežské liturgie ve Staré Boleslavi dne 28. 9. 2009, je svatohorský regenschori Pavel Šmolík. Snahou je vytvořit modlitební most za obnovu posvátné hudby v církvi mezi různými místy a osobami v jednotný čas. Proto Vás prosíme o společnou modlitbu na tento úmysl každou neděli v 18 hodin.

Web věnovaný chrámovým sborům

CANTORES.CZ

Cílem je co nejúplnější přehled sborů, zpívajících k větší cti a slávě Boží. Web byl založen ke svátku sv. Cecílie dne 22. XI. 2009 emeritním varhaníkem katedrály sv. Ducha v Hradci Králové Jiřím Strejcem.

Web věnovaný sborům

SBOR.CZ

Web věnovaný sborům, články z oboru, informace o jednotlivých tělesech, sbormistrech, pozvánky na koncerty a recenze alb.

České sbory

České sbory

Unie českých pěveckých sborů je střešní organizace pro sborový zpěv v České republice. Sdružuje téměř tři stovky českých sborových těles, zastupuje však celé české sborové hnutí u nás i v zahraničí. Zaměřuje se zejména na podporu estetické výchovy a sborového zpěvu dětí a mládeže.

Cantus Amici

Cantus Amici

Stránky pěveckého sboru s mnohaletou tradicí, který momentálně působí při pražské farnosti Neposkvrněného Početí Panny Marie ve Strašnicích. Jejich součástí je i několik zásad správné techniky zpěvu. Na tuto část také vede náš odkaz…

Collegium Strahoviense – Strahovský chrámový sbor

Collegium Strahoviense – Strahovský chrámový sbor

Vítáme Vás na internetových stránkách Strahovského chrámového sboru, známého též pod názvem Collegium Strahoviense, působícího při bazilice Nanebevzetí Panny Marie při Královské kanonii premonstrátů v Praze na Strahově. Najdete tu informace o našem sboru i o nás jednotlivcích, repertoár, program, kroniku a spoustu dalších informací. Jsou zde též překlady liturgických textů z latiny.

Chrámový sbor u sv. Václava v Kladně – Rozdělově

Chrámový sbor u sv. Václava v Kladně – Rozdělově

Současný chrámový sbor působí při kostele sv. Václava v Kladně Rozdělově od přelomu jara/léta 2004. Navazuje na tradici scholy, kterou v roce 1968 založil a celá léta vedl p. Ján Čambál. Má něco přes dvacet členů a repertoár obsahuje jednodušší duchovní skladby všech dob, počínaje chorálem až po současné autory. Odkaz vede na stránky domovské farnosti sboru, je třeba zvolit záložku "sbor".

Cantores Cordis Jesu

Sbor Cantores Cordis Jesu ve Skierniewiciach v Polsku

Stránky chrámového sboru nedaleko Varšavy, který se jmenuje skoro stejně jako my a působí také ve farnosti Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Sbormistrem je tamní varhaník Eugeniusz Włoczyk. Po odmazání konce odkazu (chor_cantores.htm) se dostanete na stránky jeho domovské farnosti.

Časopis Cyril

Časopis Cyril

On-line verze známého časopisu o duchovní chrámové hudbě, který velmi pečlivě zachycuje dění na našich kůrech od sklonku 19. století do nástupu totality. Jsou zde články také mnohých významných osobností tohoto období. Vše je doplněno textovým vyhledávačem.

Varhaníci on-line

Varhaníci on-line

Stránky varhaníků pražské arcidiecéze, kde je zábavnou formou prezentována řada informací užitečných pro činnost varhaníka – organologie, liturgika, hudební teorie a noty ke stažení…

Organisti.sk

Organisti.sk

Organisti.sk slúži pre organistov a priateľov organu na Slovensku. Pokrýva tématiku rímsko-katolíckej liturgickej hudby, píšťalových organov a organológie. Portál slúži aj na prezentáciu činnosti Spoločnosti priateľov organov na Slovensku. Vaše pripomienky a príspevky sú veľmi vítané.

CPDL

CPDL

Stránka pro všechny milovníky sborové hudby. Velké množství not ke stažení doplněné vyhledávačem.

Res Claritatis monitor

Res Claritatis monitor

Odkaz na číslo z 18. dubna 2010, kde je na straně 10 velmi zajímavý článek Dr. Jiřího Kuba o duchovní hudbě s názvem: "O chorálu, rumba koulích a mši svaté".

 

Pohled na liturgickou reformu

Můj pohled na liturgickou reformu – P. Vlastimil Protivínský

Zajímavé zamyšlení kněze působícího v klášterním kostele v Třebíči z 30. 12. 2009 ohledně naplňování závěrů Druhého vatikánského koncilu v církvi. Současná realita je od nich často velmi vzdálená a tento rozpor je často i z nejvyšších míst vydáván za normu…

 

Další křesťanské odkazy

Víra

Abeceda víry na internetu

"Abeceda víry pro každého" je zdrojem informací o víře a o životě z víry. Web provozuje Pastorační středisko při Arcibiskupství pražském. Vira.cz je nejnavštěvovanějším náboženským webem v ČR. Přejeme Vám vše dobré!

Pastorace

Pastorace

Web pastorace.cz nabízí podklady pro pastorační činnost a duchovní život. Hlavní "páteří" pastorace.cz je sekce Tématické texty, která obsahuje databázi mnoha tisíc textů přehledně řazených do rubrik a podrubrik.

Katolík

Katolík

Zajímavé stránky o Katolické církvi, svědectví o Bohu, otázky a odpovědi, články a texty a mnoho dalšího…

AMBIT – rozcestník českého katolického internetu

AMBIT – rozcestník českého katolického internetu

Tento adresář odkazů na webové stránky jsem uspořádal pro snadnější orientaci v oblasti českého katolického internetu. V případě zájmu o seriozní informace doporučuji adresy, které jsou označeny jako "oficiální katolické stránky" nebo se můžete obrátit e-mailem také přímo na mne. Děkuji za pochopení. Pavel Hofírek.

Liturgie hodin – Breviář na internetu

Liturgie hodin – Breviář na internetu

Tento projekt, který si klade za cíl vytvořit elektronickou podobu „Denní modlitby církve“, byl započat v červnu roku 2006. Projekt se každým dnem doplňuje díky skvělým pomocníkům.

Odkazy na stránky o růženci

Odkazy na stránky o růženci

Stránka s odkazy o růženci. Tuto modlitbu se zde můžete též modlit a jednotlivé zdrávasy odklikávat…

 

Katechismus katolické církve

Katechismus katolické církve

Katechismus katolické církve předkládá uspořádaný a souhrnný výklad podstatných a základních složek křesťanského katolického učení, jak o víře, tak o etice, a to ve světle 2. vatikánského koncilu a celkové tradice církve. Jeho hlavními prameny jsou Písmo svaté, Otcové, liturgie a učitelský úřad církve.

Trocha humoru

Humor ze Svatého Hostýna

Humor ze Svatého Hostýna

Stránka vtipů na starých stránkách známého poutního místa Svatý Hostýn. Po kliknutí na domeček se dostanete na jejich začátek, kde je i odkaz na současné oficiální stránky tohoto poutního místa.

Humor z farnosti Děčín – Podmokly

Humor z farnosti Děčín – Podmokly

Stránka vtipů na stránkách farnosti Děčín – Podmokly. Vtipy jsou rozčleněny do několika sekcí. Na stránce je též odkaz na domovskou stránku farnosti.

© Cantores Cordis 2007 – 2019

Poslední aktualizace: 04. 01. 2019

Prostor pro tyto stránky zdarma poskytuje Netservis, s. r. o.